پل مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی

پل: مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی دانشمندان آنتی بیوتیک اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می‌دهیم ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری، عرضه دلار به قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان را مشمول قاچاق اعلام کرد.

عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می‌دهیم ، جهانگیری

جهانگیری: عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می دهیم

عبارات مهم : اقتصادی

معاون اول مدیر جمهوری، عرضه دلار به قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان را مشمول قاچاق اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، قیمت دلار از فردا (سه شنبه) جهت تمام فعالان اقتصادی و جهت برطرف همه نیازهای قانونی و اداری آنان، نیازهای خدماتی مسافران، دانشجویان، محققان و دانشمندانی که جهت کارهای تحقیقاتی خود به ارز نیاز دارند، ۴۲۰۰ تومان خواهد بود.

عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می‌دهیم ، جهانگیری

اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه و در آخر جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت جهت مدیریت بازار ارز به ریاست حسن روحانی مدیر جمهوری، گفت: با این رقم، ارز مورد نیاز همه بخش ها از طریق بانک مرکزی و صرافی ها و بانک های تحت کنترل بانک مرکزی ارز تامین می شود.

معاون اول مدیر جمهوری، عرضه دلار به قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان را مشمول قاچاق اعلام کرد.

وی تصریح کرد: فعالان اقتصادی و مردم هیچ دغدغه ای جهت تأمین ارزشان با این قیمت نباید داشته باشند.

معاون اول مدیر جمهوری با بیان اینکه جلسه دوشنبه شب در پی جلسات روزهای گذشته در ارتباط با پرسشها ارزی تشکیل شد، تصریح کرد: در این جلسه تصمیمات نهایی با حضور آقای مدیر جمهور اتخاذ شد که جهت اطلاع ملت عزیز کشور عزیزمان ایران اعلام می کنم.

عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می‌دهیم ، جهانگیری

جهانگیری ایجاد ثبات اقتصادی را از وظایف دولت ها برشمرد و اظهار کرد: یکی از بااهمیت ترین دستاوردهای دولت یازدهم ثبات اقتصادی کشور بود که در این حوزه می توان به کم شدن قیمت تورم و تک واحدی شدن این قیمت اشاره کرد. دولت باید شرایطی به وجود بیاورد که شاخص های مهم اقتصادی همانند قیمت ارز و سود بانکی جهت فعالان اقتصادی قابل آینده نگری باشد.

معاون اول مدیر جمهوری گفت: متأسفانه در روزهای اخیر اتفاقاتی در قیمت ارز روی داد که موجب نگرانی مردم و فعالان اقتصادی شد و از طرفی ثبات اقتصادی کشور به عنوان یکی از دستاوردهای اقتصادی دولت مورد ترساندن قرار گرفت.

معاون اول مدیر جمهوری، عرضه دلار به قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان را مشمول قاچاق اعلام کرد.

وی با اشاره به تلاش دشمن های و مخالفان و بخصوص آمریکایی ها بعد از توافق برجام و روی کار آمدن ترامپ جهت متلاطم نشان دادن فضای اقتصادی کشور با نشانه جلوگیری از تشویق دیگران به همکاری اقتصادی با کشور عزیزمان ایران گفت: خوشبختانه با کار جدی ای که در عرصه بین المللی انجام گرفت، با دولت های متفاوت میلیاردها دلار توافق کردیم که فاینانس به کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است داده شود و بیش از ۳۰ میلیارد دلار حتی گارانتی نامه اش در سطح دولت به نام بانک های این کشور صادر شد.

عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است / به هر کس دلار بخواهد، با همین قیمت می‌دهیم ، جهانگیری

جهانگیری افزود: یک حجم وسیعی از منابع خارجی در حال حرکت به سمت کشور است و در چنین شرایطی اینگونه تغییرات در قیمت ارز خیلی غیرطبیعی است و به نظر می آید که عوامل غیراقتصادی، غیرقابل توجیه و آینده نگری نشده در این عنوان مؤثر بوده و در چنین شرایطی نمی توانیم اجازه دهیم فضای اقتصادی کشور متلاطم شود.

معاون اول مدیر جمهوری با بیان اینکه «در این چارچوب تصمیم گرفته شد در ارتباط با پرسشها ارز و نیازهای ارزی کشور یک بررسی دقیق انجام گیرد»، اظهار کرد: در شرایط فعلی بیش از ۹۰ میلیارد دلار حجم صادرات کشور عزیزمان ایران هست. مجموعه کالاهایی که طی سال های گذشته و سال ۹۶ وارد کشور شده است به طور میانگین سالی حدود ۵۰ میلیارد دلار بوده است و در کنار آن مقداری ارز هم جهت ارائه خدمات به مسافران، دانشجویان، امور درمانی و از این قبیل امور نیاز داریم که باید تامین شود.

جهانگیری افزود: در پنج سال اخیر میزان ارز ما خیلی بیش از نیاز بوده و در بعضی از سال ها تا ۱۵ الی ۲۰ میلیارد، ارز اضافه بر ارز مورد نیاز جهت نیازهای مهم اقتصاد، واردات کالا و واردات خدمات داشته ایم.

معاون اول مدیر جمهوری تاکید کرد: اقتصادی که همواره مازاد ارزی دارد، نباید در آن یک اتفاق اینگونه ای بیفتد و این غیرطبیعی هست. بعضی ها می گویند که دست های مداخله گر بیرونی فضای اقتصاد کشور را آشفته می کند و بعضی ها می گویند فضاسازی های بعضی از جریانات در داخل کشور ممکن است به چنین موضوعی دامن بزند تا نگذارند فضای باثباتی بر اقتصاد کشور حاکم شود.

جهانگیری اظهار کرد: دولت مصمم است به مردم اطمینان دهد که قادر است اقتصاد کشور را باثبات، بااطمینان و قابل آینده نگری اداره کند. به همین علت تصمیم گرفتیم که قیمت دلار از فردا (سه شنبه) جهت تمام فعالان اقتصادی و جهت برطرف همه نیازهای قانونی و اداری آنان، نیازهای خدماتی مسافران، دانشجویان، محققان و دانشمندانی که جهت کارهای تحقیقاتی خود به ارز نیاز دارند، ۴۲۰۰ تومان باشد و با این عدد و رقم، به همه نیازهای ارزی کشور از طریق بانک مرکزی و صرافی ها و بانک های تحت کنترل بانک مرکزی پاسخ داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: هیچ قیمت ارزی با قیمت های دیگری را به رسمیت نمی شناسیم و جهت ما هر قیمت ارز غیر رسمی دیگری در بازار از فردا به عنوان قاچاق تلقی خواهد شد. درست مثل قاچاق مواد مخدر که کسی حق خرید و فروش ندارد و با کسی که خرید و فروش می کند، برخورد می شود، قیمت دیگری هم اگر در بازار شکل بگیرد، دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی برخورد خواهند کرد و آن را به رسمیت نمی شناسیم.

جهانگیری افزود: مجددا تأکید می کنم که جهت تامین همه نیازهای کشور با این عددی که اعلام شد، ارز از طریق بانک، حواله ای، صرافی و روش هایی که وجود دارد، تحویل داده خواهد شد و تأمین می شود.

معاون اول مدیر جمهوری افزود: بعد از این حتما یک مازاد ارزی قابل توجه جهت کشور خواهیم داشت و حتی اگر در مواقعی نیاز باشد جهت بخش های دیگر با امکانات بیشتر، ارز تأمین خواهیم کرد. به این ترتیب دغدغه مردم برطرف خواهد شد و هیچ کسی نمی تواند در بازار در جایی اعلام کند که به علت اینکه یک قیمتی که معلوم نیست در کجا ممکن است شکل بگیرد، کالایی که در داخل مغازه هست، گران خواهد شد.

وی گفت: ارزش هر کالایی که در بخش های متفاوت وارد کشور می شود، با این عددی که اعلام شد تعیین می شود و مردم نباید دلواپس باشند که کالایی زیاد کردن قیمت پیدا کند و با قاطعیتی که دولت و مدیر جمهوری و قوای سه گانه دارند، ثبات اقتصادی کشور استمرار پیدا خواهد کرد و ارز مورد نیاز فعالیت های اقتصادی کشور تأمین خواهد شد.

جهانگیری افزود: حتی سرمایه گذار خارجی که ارز وارد کشور می کند، سود آن جهت خروج بر اساس همین قیمت اعلامی خواهد بود. به همه بخش های متفاوت تاکید می کنم که ارز مورد نیازشان با این قیمت تأمین خواهد شد.

واژه های کلیدی: اقتصادی | جهانگیری | قاچاق مواد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs