پل مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی

پل: مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی دانشمندان آنتی بیوتیک اخبار گوناگون

روز چهارشنبه، دلار بعد از ۸ روز به کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان بازگشت. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۰ تومان زیاد کردن را تجربه کرد و به قیمت ۴ هزار و ۶۲۰ تو

۴ متغیر رشد دلار

۴ متغیر رشد دلار

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، دلار بعد از ۸ روز به کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان بازگشت. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۰ تومان زیاد کردن را تجربه کرد و به قیمت ۴ هزار و ۶۲۰ تومان رسید. این زیاد کردن در شرایطی به ثبت رسید که این ارز در روز سه شنبه با ۱۲ تومان افت به قیمت ۴ هزار رو ۵۸۰ تومان رسیده بود. به گفته فعالان، برداشت های متفاوت از عوض کردن رویه در ثبت سفارش ها و خروج صرافی ها از مبادلات تجاری با ۴ کشور، یکی از عواملی بود که معامله گران با جوسازی اطراف آن خریدهای خود را زیاد کردن دادند.

به گزارش مهر، معاون اول مدیر جمهور در بخشنامه ای انجام ثبت سفارش بدون انتقال ارز جهت واردات از کشورهای چین، هند، کره و ترکیه را ممنوع اعلام کرد. به گفته شماری از بازیگران ارزی، در گذشته بعضی از سودجویان، ارز مبادله ای را جهت واردات از بانک مرکزی دریافت می کردند؛ ولی بعد از دریافت، بخشی از این ارز را به جای واردات در بازار به قیمت آزاد به فروش می رساندند و از این تفاوت کسب سود می کردند.

۴ متغیر رشد دلار

ابلاغ بخشنامه تازه زمینه این رانت را در بازار ارز می تواند از میان ببرد؛ ولی در بازار زیاد معامله گران اطراف کم کردن حجم ورودی ارز به بازار جوسازی می کردند البته عده ای در بازار اعتقاد داشتند، با توجه به شرایط سخت دریافت ارز مبادله ای، ایجاد چنین رانت هایی بسیار سخت بوده؛ ولی اگر این عنوان صحت نیز داشته باشد، اثرات بخشنامه تازه بر بخش تقاضا به اندازه ای است که آخر ورود ارزهای رانتی به بازار نیز نمی تواند از لحاظ قیمتی بازار را تحت تاثیر قرار دهد. اثر مهم بخشنامه بر بازار ارز، خروج تقاضای بیش از نیمی از واردکنندگان ارزی است که از این بعد می توان به تقاضای آنها در چهار کشور مقصد یاد شده است پاسخ داد. چهار کشوری که امسال ۴۵ درصد از حجم واردات را به خود تخصیص داده شده است داده بودند. با خروج این عده از بازار ارز داخلی، نیاز به مداخله مستقیم بازارساز در معاملات نیز پایین تر خواهد آمد.

در کنار این، صرافی ها از تبادلات ارزی با این کشورها خارج می شوند و مبادلات تنها از مسیر بانکی صورت می گیرد که هزینه های کمتری جهت بازار به دنبال خواهد داشت. با توجه به چنین مسائلی، به نظر می رسد، معامله گران تا حدی در بررسی نقش این بخشنامه بر قیمت دلار دچار اشتباه شدند؛ در کنار این، سه متغیر دیگر نیز جهت رشد دلار معرفی شد.

روز چهارشنبه، دلار بعد از ۸ روز به کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان بازگشت. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۰ تومان زیاد کردن را تجربه کرد و به قیمت ۴ هزار و ۶۲۰ تو

افزایش قیمت حواله درهم، تهیه ارز به وسیله خالی فروشان و جوسازی اطراف سخنان ترامپ از جمله عوامل دیگری بودند که به ترتیب اهمیت در رشد دلار اثرگذار بودند. به گفته فعالان، خالی فروشان ارزی انتظار عبور دلار از مرز ۴هزار و ۶۰۰ تومان را نداشتند؛ با عبور شاخص ارزی از این سطح، خالی فروشان ارزی که به امید کم کردن قیمت با قیمت های زیر این سطح، اقدام به فروش کرده بودند، روز چهارشنبه ناچار شدند در سطوح بالاتر اقدام به تهیه دلار کنند.

صحبت های بامداد سه شنبه ترامپ نیز در بازار ارز تا حدی بازتاب داشت، هر چند که سه عامل پیشین تاثیر بیشتری در روند بازار داشتند. در این میان، عده ای از معامله گران باور دارند، شکست خط مقاومتی ۴هزار و ۶۰۰ تومان آغازی جهت رشد دوباره قیمت دلار خواهد بود. از نظر آنها با عبور شاخص ارزی از این مرز، تقاضاهای تازه فنی وارد بازار خواهد شد. این در حالی بود که دسته دیگری باور داشتند، زیاد کردن قیمت دلار در این روز زیاد هیجانی و با استفاده از جوسازی معامله گران بزرگ صورت گرفته هست. از نظر آنها با آرام شدن فضای بازار، قیمت ها به سرعت به کانال پیشین بازخواهد گشت.

۴ متغیر رشد دلار

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | دریافت | واردات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs