پل مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی

پل: مرکزی باکتری دستگاه استفاده آمریکایی دانشمندان آنتی بیوتیک اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی «خبرسازترین متهمان و محکومان»

همواره در دستگاه قضایی پرونده‌های مهمی مطرح بوده و هست؛ بخشی از این پرونده‌ها مربوط به چهره‌های آشنا شده است کشور است که تعدادی از آن‌ها محکوم شده است و در حال

«خبرسازترین متهمان و محکومان»

«خبرسازترین متهمان و محکومان»

عبارات مهم : ایران

همواره در دستگاه قضایی پرونده های مهمی مطرح بوده و هست؛ بخشی از این پرونده ها مربوط به اشخاص آشنا شده است کشور است که تعدادی از آن ها محکوم شده است و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بوده و بعضی دیگر عنوان متهم را با خود به یدک می کشند.

به گزارش ایسنا، از جمله این پرونده ها می توان به پرونده محمودرضاخاوری، بابک زنجانی، مهدی جهانگیری، محمدرضا رحیمی، حمید بقایی، محمدعلی طاهری، نازنین زاغری، محمود احمدی نژاد، مهدی هاشمی و سعید مرتضوی در دستگاه قضایی اشاره کرد که آخرین اوضاع آن ها به شرح زیر است:

«خبرسازترین متهمان و محکومان»

نام متهم یا محکوم عناوین اتهامی پرونده در چه مرحله ای است؟

*بابک زنجانی

*مهدی شمس

*حمید فلاح هروی

اتهامات «بابک زنجانی» متهم مهم پرونده موسوم به فساد نفتی؛ افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، بانک مسکن و تامین اجتماعی، پولشویی، جعل 24 فقره اسناد بانکی و صورت حساب های بانکی، جعل حواله های ارزی و جعل دستور انتقال بین بانک ها. اتهامات «مهدی شمس» متهم ردیف دوم، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی، همکاری در کلاهبرداری از شرکت ملی نفت ایران، همکاری در پولشویی و کلاهبرداری. اتهامات «حمید فلاح هروی»متهم ردیف سوم این پرونده نیز، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی، همکاری در کلاهبرداری از یک شرکت، همکاری در کلاهبرداری از تامین اجتماعی و همکاری در پولشویی است.

همواره در دستگاه قضایی پرونده‌های مهمی مطرح بوده و هست؛ بخشی از این پرونده‌ها مربوط به چهره‌های آشنا شده است کشور است که تعدادی از آن‌ها محکوم شده است و در حال

/هر سه نفر در زندان بسر می برند/

طبق رای صادره از سوی دادگاه بدوی این سه متهم مفسد فی الارض آشنا و به اعدام، رد مال شاکی و شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و جزای نقدی محکوم شدند.

حکم اعدام بابک زنجانی از سوی دیوان عالی کشور تایید و حکم دو متهم دیگر پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد. بعد از پیگیری به پرونده این دو متهم در دادگاه تجدیدنظر، مهدی شمس متهم ردیف دوم پرونده به 20 سال حبس و رد مال تضامنی با بابک زنجانی و فلاح هروی به مبلغ 65 میلیون یورو که باید به بانک مسکن بدهد، محکوم شد. حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نیز به 20 سال حبس و رد مال مشمول بر یک دستگاه خودروی بنز، یک میلیارد هدیه ازدواج دخترش و منزلی در شهرک غرب که از طرف بابک زنجانی به عنوان هدیه به او داده شده است بود و دو میلیون دلار سود حاصل از بانک FIIB محکوم شد.

محمودرضا خاوری

اتهامات مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی اخلال در نظام اقتصادی و دریافت رشوه مطرح شده است است.

/دادگاه خاوری به صورت غیابی برگزار شد/

پس از پیگیری به پرونده «محمودرضا خاوری» در تاریخ 30 آبان ماه امسال در شعبه 26 دادگاه انقلاب، وی بابت اتهام اخلال در نظام اقتصادی به 20 سال حبس و بابت اتهام دریافت رشوه به 10 سال حبس و همچنین پرداخت 3 میلیون دلار پول نقد به عنوان جزای نقدی محکوم شد.

«خبرسازترین متهمان و محکومان»

در روزهای اخیر خبری در اینترنت مبنی بر قتل نامبرده در کانادا منتشر شد که پلیس کانادا این عنوان را تکذیب کرد.

مهدی جهانگیری عنوان کلی اتهام نایب مدیر اتاق بازرگانی تهران، مالی مطرح شده است است.

نامبرده مهرماه امسال در کرمان بازداشت شد و بعد از گذشت مدت زمانی پرونده وی جهت ادامه پیگیری ها به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شد. متهم همچنان در بازداشت بسر می برد.

محمود احمدی نژاد پرونده محمود احمدی نژاد رییس دولت های نهم و دهم با شکایتکمیسیون اصل 90 مجلس و چند شاکی شخصی در دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تشکیل شد.

نامبرده خرداد ماه سال 92 از سوی شعبه 6 دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به دادگاه احضار شد. ظاهرا از وی جهت حضور در دادگاه دعوت به عمل آمده که احمدی نژاد حضور نیافته هست. بر اساس آخرین اظهارنظر سخنگوی قوه قضاییه، احمدی نژاد هنوز محاکمه نشده است.

محمدرضا رحیمی اتهامات معاون اول رییس دولت دهم، اخذ رشوه و تحصیل مال از طریق نامشروع عنوان شد.

/وی اکنون در حال سپری کردن دوران حبس خود در زندان است/

همواره در دستگاه قضایی پرونده‌های مهمی مطرح بوده و هست؛ بخشی از این پرونده‌ها مربوط به چهره‌های آشنا شده است کشور است که تعدادی از آن‌ها محکوم شده است و در حال

پس از پیگیری به پرونده رحیمی در شعبه 6 دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال 93، وی به 15 سال حبس، پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد. با اعتراض به رای، پرونده به دیوان عالی کشور رفت و دیوان با تایید مجازات های رد مال و جزای نقدی، رحیمی را به پنج سال و 91 روز حبس و پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرد.

سرانجام نامبرده در تاریخ 26 بهمن ماه سال 93 جهت اجرای حکم حبس به زندان انتقال یافته شد.

مهدی هاشمی عناوین اتهام وی از سوی مقامات قضایی امنیتی و اقتصادی عنوان شد.

/وی اکنون در حال سپری کردن دوران حبس خود است/

اواخر سال 93 حکم دادگاه بدوی از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب در خصوص پرونده مهدی هاشمی صادر شد و بر اساس آن، مهدی هاشمی به حبس، جزای نقدی، رد مال و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال و در نهایت دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی را تایید کرد و وی مرداد ۹۴ جهت اجرای حکم راهی اوین شد.

«خبرسازترین متهمان و محکومان»

حمید بقایی طبق گفته مقامات قضایی، اتهامات وی مالی است.

حمید بقایی که سابقه بازداشت در سال های اخیر را دارد، تیر ماه امسال نیز مجددا بازداشت شد.

مهر ماه سال 96 حمید بقایی در دادگاه کارکنان دولت حضور یافت که البته تاکنون حکمی جهت وی در این پرونده صادر نشده است.

سعید مرتضوی

دادستان سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران و مدیرعامل وقت شرکت تامین اجتماعی در دو پرونده مطرح با عناوین «کهریزک» و «تامین اجتماعی» دارای اتهامات متعدد هست. البته پرونده وی در خصوص شرکت تامین اجتماعی دو بخش دارد.

پرونده نخست در رابطه با اتفاق کهریزک و اطراف قتل هایی بود که شکات شخصی شکایت کردند، دادگاه قتل عمد تشخیص داد و مباشرین را محکوم کرد، ولی چون رضایت دادند، قصاص انجام نشد و از باب جنبه عمومی تحمل کیفر کردند. مرتضوی در این پرونده به معاونت در قتل عمد متهم شد، نهایتا دادگاه بدوی وی را به 5 سال حبس محکوم کرد و دادگاه تجدیدنظر به علت اظهار ندامت حکم حبس را به دو سال تقلیل داد.

پرونده دیگر مرتضوی راجع به شرکت تامین اجتماعی و رای دیوان عدالت اداری بود. بحث این بود که مرتضوی در آن مقطع می تواند به عنوان رییس شرکت باشد یا خیر. این پرونده در دادگاه پیگیری شد که دادگاه بدوی به مجرمیت و شش ماه حبس رای داد، ولی دادگاه تجدیدنظر نپذیرفت و وی را از این اتهام تبرئه کرد.

بخش دیگری از پرونده شرکت تامین اجتماعی مربوط به عنوان تحقیق و تفحص از این شرکت است که در ارتباط با آن پرونده هنوز حکم صادر نشده است.

محمدعلی طاهری

اتهامات سرکرده گروه موسوم به عرفان حلقه در دو پرونده جداگانه توهین به مقدسات و افساد فی الارض و … عنوان شد.

/نامبرده هم اکنون در زندان است/

طاهری در سال 90 به اتهام توهین به مقدسات بازداشت و بعد از محاکمه، به 5 سال حبس و پرداخت جزای نقدی و شلاق محکوم شد.

در سال 93 وی مجددا به اتهام افساد فی الارض محاکمه و حکم اعدام برایش صادر شد که با اعتراض، پرونده به دیوان عالی کشور رفت. دیوان عالی حکم را نقض و جهت پیگیری به شعبه هم عرض ( 26 دادگاه انقلاب) فرستاد. شعبه مذکور نیز حکم اعدام را تایید کرد.

با اعتراض دوباره، دیوان عالی کشور بار دیگر حکم صادره مبنی بر اعدام را نقض کرد و پرونده را به شعبه هم عرض (15 دادگاه انقلاب) ارجاع داد.

نازنین زاغری

اتهام زاغری شهروند ایرانی – انگلیسی دست داشتن در فعالیت های ضدنظام عنوان شده است است.

/زاغری اکنون در اوین بسر می برد/

وی در سال 95 در جریان سفری که به کشور عزیزمان ایران داشت به اتهام دست داشتن در فعالیت های ضد نظام بازداشت و بعد از محاکمه در دادگاه انقلاب، به 5 سال حبس محکوم شد.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | ایرانی | دادگاه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs